top of page

EKİBİMİZ

Uzmanlık alanlarımız olan psikoloji, mindfulness/farkındalık, kişisel gelişim ve kurumsal eğitimleri kürek sevgimizle birleştiren bir ekibiz. 

Dr. Gizem Toska
Psikolog, Eğitmen
90fa00e9-1394-448d-920d-988a5026c721.jpg

Gizem Toska, Boğaziçi Üniversitesi'nde Psikoloji bölümüyle Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü çift anadal yaparak okudu. Eğitim fakültesini birincilikle bitirdi. Ardından ABD’de Florida Üniversite’sinde Danışmanlık Psikolojisi doktorası aldı. Aynı üniversitede 11 yıl eğitimci ve psikolog olarak çalıştı. Klinik uzmanlığını bilinçli farkındalık, derin rahatlama ve  otonom sinir sistemini düzenleme üzerine geliştirdi. Üniversiteye verilen psikolojik eğitim programlarının yöneticiliğini yaptı. Üniversite çalışanlarına, akademisyenlere ve öğrencilere sayısız eğitim verdi. Meslek içi eğitimlerin yanı sıra, farkındalık üzerine eğitmen eğitimleri de verdi. 2007'den beri uyguladığı bilinçli farkındalığı, danışmanlık sürecinde klinik bir yöntem olarak da kullanmakta. 2018’de hobi olarak kürekle tanışan Gizem Toska, küreğin kişisel gelişim ve özellikle de farkındalığı geliştirmek için çok önemli bir araç olabileceğini anladı. Farkındalık, somatik deneyimleme ve derin rahatlama tekniklerini küreğe uygulayarak kürek meditasyonları geliştirdi.

Ferit Toska
Eğitmen
PHOTO-2019-10-17-10-36-06.jpg

Ferit kürekle 15 yaşında bir lise öğrencisiyken tanıştı. Galatasaray Kürek takımında yer aldı. Aynı zamanda kaptanı olduğu genç takımıyla bir çok derece kazandı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Matematik bölümünde okurken, üniversitenin kürek kulübünde kürek çekmeye devam etti; kulüp kaptanlığı yaptı. Doktora yapmak için gittiği Florida’da odağını koşuya çevirdi. On yılda ellinin üzerinde maraton ve ultra maraton koştu. Ama kürekle bağını koparmadı; 2007 yılında Türkiye’nin ilk resmi ergo maratonunu bitiren kişi oldu. 2012 yılında Florida Üniversitesi’nde Matematik doktoru ünvanı aldı; üniversitede okutmanlık yaptı. Florida Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği Makine Öğrenmesi labratuarında çalıştı. 2018 yılında Türkiye’ye dönüş yapıp Bodrum’a taşınınca Halikarnas Kürek Kulübünde kürekle yeniden buluştu. Aynı kulüpte eğitmenlik yapmaya başladı. Türkiye Kürek Federasyonu'nun düzenlediği bir çok yarışta Masterlar kategorisinde dereceler aldı. Başarılarının arkasında kürekten öğrendiği dersleri hayatta uygulamaya sokmuş olması vardı. Küreğin bu gücünü başkalarıyla da paylaşabileceği bir eğitim hayal etti. RowerMind bu hayalden doğdu.

IMG_9426.jpg
Orhan Öztürk
Psikolog, Eğitmen

Orhan öğrenme ve bireysel gelişim süreçlerinin yaşam süresi boyunca devam ettiğine inanıp, kendisini de daimi öğrenci olarak kabul eden biridir. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Diplomasını aldıktan hemen sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans programına hak kazandı. Eğitim hayatının yanı sıra üniversitenin kürek takımına da katılım gösterip ekibin yarış kadrosuyla birçok müsabakaya katıldı. Bu süreçte Gizem ve Ferit ile tanıştı. Boğaziçi Üniversitesi Kürek kulübünün takım kaptanı olarak görev yaptı ve Haliç'te Boğaziçi, Oxford ve Cambridge Üniversiteleri arasında düzenlenen tarihi bir kürek yarışını organize etti. Profesyonel kariyerinin önemli bir kısmını klinik ortamlarda geçiren Orhan, bu sayede birbirilerinden çok farklı psikososyal yaşam öyküsü olan insana temas etme fırsatı buldu ve önemli tecrübeler biriktirdi. İnsanlara psikolojik gelişimin günlük hayatı ne şekilde ileri taşıyabileceğini öğretme hevesiyle kariyerini kurumsal bir eğitmen olarak yeniden şekillendirdi. 2005'ten bu yana çeşitli büyüklükteki birçok gruba psikoeğitimler verdi. Bankacılık, telekomünikasyon, otomotiv, ulusal savunma ve seri üretim gibi farklı endüstri alanlarından kişi ve kurumlarla çalıştı. Tüm bunlar devam ederken bir yandan da havacılık psikolojisi alanında kendini geliştirdi; ülkenin bu alanda görev yapan ilk uzmanlarından biri oldu. Pilot seçimi ve kokpit ekiplerinin eğitimi konusunda aktif olarak görev yapan Orhan, halen Üsküdar Üniversitesi bünyesinde düzenlenen havacılık ve uzay psikolojisi eğitim programın eğiticilerinden biridir. Bir doğa tutkunu ve mücadeleden uzak duramayan biri olduğundan yüksek dağlara tırmanmak, macera yarışlarına katılmak, doğada yön bulma parkurlarını tamamlamak, dağ maratonlarını koşmak ve daha pek çok şey Orhan'ın aktif yaşam tutkusunun bir dışa vurumu oldu. Sertifikalı bir psikolojik performans koçu olarak birçok elit sporcuya performans danışmanlığı yaptı. Orhan, aktif yaşam tarzının doğru bir rehberlikle insanlara nasıl kişisel bir gelişim fırsatı yaratabileceğini bilmektedir. Bu sebeple uzun süreden beridir üzerinde düşünüp hayalini kurduğu “eğitim ortamını sınıf sınırların ötesine geçirip doğaya taşıma” fikrini yaşama geçirmek ve yaşantısal öğrenme tekniklerini uygulamak niyetiyle RowerMind ekibinin bir parçası oldu.

RowerMind, ekibimizin doğa sporlarına, özellikle de küreğe olan tutkusundan ve küreğin gücüne olan inancından doğdu.   

 

Hem psikoloji, hem de küreğe emek vermiş bir ekip olarak, 25 yılı aşkın psikolojik eğitmenlik ve 50 yılı aşkın kürek ve spor tecrübesiyle karşınızdayız. Zihin ve beden arasındaki bağa odaklanarak, kişisel gelişim hedeflerinize ulaşmanız için buradayız. Sunduğumuz eğitimlerle ilgili detaylara Bireysel Eğitimler ve Kurumsal Eğitimler sayfalarımızdan erişebilirsiniz. 

bottom of page